Regulamin zakupów

I. INFORMACJE OGÓLNE

 1. Sklep internetowy dostępny pod adresem www.witkm.pl prowadzony jest przez Wydawnictwa Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy. Siedziba wydawnictwa znajduje się w Krakowie przy ul. Stradomskiej 4. Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 676-006-17-37, Regon: 040117018-00028.II. ZAMAWIANIE I REALIZACJA

 1. Sklep internetowy www.witkm.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę, listownie, faksem lub telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.00 z wyjątkiem dni świątecznych).
 2. Wszystkie ceny podane na stronie internetowej www.witkm.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Na każdy sprzedany towar wystawiamy faktury VAT.
 3. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie.
 4. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kurierem InPost-u. Istnieje też możliwość odbioru przesyłki w paczkomacie.
  Wydawnictwo nie prowadzi sprzedaży stacjonarnej.
 5. Przesyłki wysyłane są w ciągu 1-2 dni robocze po dokonaniu wysyłki z naszego magazynu. Wydawnictwo nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane przez przewoźnika.
 6. Zamawiający ma prawo zmiany zamówienia lub rezygnacji z niego do momentu wysyłki zamówionego towaru. Po wysłaniu przesyłki nie ma możliwości zmiany ani anulowania zamówienia.
 7. Realizacja zamówienia następuje w dniu jego złożenia lub w następnym dniu roboczym - w wypadku wyboru płatności - gotówką przy odbiorze przesyłki. Zamówienie, dla których została wybrana forma płatności - przedpłata przelewem - realizowane są po otrzymaniu przelewu na nasze konto.III. KOSZTY WYSYŁKI

 1. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy. Koszty dostawy są zależne od wagi zamówionego towaru i sposobu płatności. Koszty przesyłki naliczane są na podstawie cennika Poczty Polskiej.
  Po złożeniu zamówienie, Klient otrzymuje informację zwrotną o wysokości kosztów za wysyłkę oraz dane do przelewu w wypadku wyboru formy "przedpłata przelewem".
 2. W przypadku, gdy kupujący tego samego dnia dokona ponownych zakupów w dziale KSIĄŻKI lub OBRAZKI jest zwolniony z dodatkowych kosztów dostawy, które są naliczane jako jedne dla wszystkich zamówień.
  W tym przypadku przy składaniu zamówienia jako Sposób dostawy i płatności należy wybrać opcję: PONOWNY ZAKUP.
 3. W przypadku nieodebrania przesyłki w terminie, podania nieprawidłowych lub niepełnych danych adresowych, co spowoduje zwrot przesyłki do Wydawnictwa, istnieje możliwość ponownego jej wysłania do Odbiorcy, przy czym doliczony zostanie koszt ponownej dostawy.IV. PŁATNOŚCI

 1. Możliwe są następujące formy płatności:
  - Przy odbiorze – zapłata gotówką.
  - Przedpłata – płatność przelewem.

Przesyłki są realizowane przez Pocztę Polską oraz InPost.V. ZWROT TOWARU I REKLAMACJE

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (DzU Nr 22, poz. 271, z późniejszymi zmianami) Klient ma prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny do 14 dni od daty odebrania przesyłki pod warunkiem załączenia faktury, braku uszkodzeń towaru oraz nie naruszenia oryginalnego opakowania.
 2. Koszty odesłania towaru ponosi Klient.
 3. Należność za zwrócony towar zostanie odesłana przelewem na podane przez Klienta konto bankowe w terminie do 14 dni od daty otrzymania przesyłki.
 4. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku stwierdzenia, że towar jest niepełnowartościowy, uszkodzony podczas transportu lub niezgodny z złożonym zamówieniem.
 5. Wydawnictwo rozpatruje reklamację niezwłocznie po otrzymaniu reklamowanego towaru. W przypadku uznania reklamacji towar jest wymieniany na pełnowartościowy, a koszty wysyłki ponosi wydawnictwo.VI. POLITYKA PRYWATNOŚCI

 1. Zgodnie z art. 24, ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych, dane Nabywcy zostają wprowadzone do bazy danych Wydawnictwa wyłącznie w celu realizacji zamówienia i nie są udostępniane innym podmiotom.
 2. Regulamin określa zasady zakupów w wydawnictwie. Złożenie i potwierdzenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.